Cursos de pàdel a l'escola d'Artós Sports Club

escola pàdel
escola pàdel

Vols aprendre a jugar o t’agradaria perfeccionar la teva tècnica? A la nostra escola realitzem cursos de pàdel de diferents nivells i aptes per a infants, joves i adults.

La durada dels cursos és des del setembre fins al juny i no cal que comencis en plena forma per poder seguir el ritme de la classe. Amb els nostres entrenadors, et posaràs al dia de seguida.

Temporada 2022-2023

Oferim una escola divertida i amb valors on els jugadors i jugadores gaudeixen d’aquest esport apassionant alhora que aprenen. Tria la teva opció!

CURSOS DE PÀDEL PER A INFANTS I JOVES

A Artós trobaràs cursos de pàdel per a infants a partir de 4 anys i joves amb l’objectiu d’aprendre la tècnica correcta dels cops i treballar la tàctica dels partits:

 • BABYPADEL: nascuts entre 2017 i el 2018. Etapa enfocada a la iniciació en el pàdel mitjançant circuits de psicomotricitat i els cops, on els nens es familiaritzen amb l’activitat a través del joc.
 • MINIPADEL: nascuts entre 2014 i el 2016. Etapa on treballem la iniciació i perfeccionament dels cops bàsics del pàdel, a més de les situacions de joc real, mitjançant jocs i activitats adaptades als diferents nivells.
 • INICIACIÓ I: nascuts entre 2011 i el 2013. Es perfeccionen els cops bàsics del pàdel i s’introdueixen cops més específics d’atac i defensa. Inici a les competicions.
 • INICIACIÓ II: nascuts entre 2008 i el 2010. Treballem des de la iniciació del pàdel fins al perfeccionament millorant tàctica i estratègia. Potenciem la competició interna.
 • JOVES: nascuts entre 2005 i el 2007. Grup d’iniciació al pàdel o de perfeccionament de cops específics on també es millora la tàctica i l’estratègia de partit.

ACADÈMIA CET10 PÀDEL. NOVETAT!

L’escola de pàdel de competició s’ha creat per a aquells/es alumnes de 8 a 18 anys federats/ades, que participen en la lliga catalana i al circuit de menors amb alt nivell i potencial. Els grups són els següents:

 • PRECOMPETICIÓ: per a nens i nenes nascuts/des entre el 2011-2014 amb potencial per accedir en un futur al grup de competició. Entrenament 2 dies a la setmana. Classes de 4 alumnes i d’1 hora de durada. És necessari fer una prova de nivell per accedir-hi.
 • COMPETICIÓ: dirigit a joves nascuts/des entre el 2004-2010 que volen iniciar-se a la competició. Grup que entrena 2 dies a la setmana, 2 h cada entrenament. Es disputaran tornejos federats i amateurs..

CURSOS DE PÀDEL PER A ADULTS

Classes a partir dels 18 anys, agrupades en nivells amb l’objectiu d’aprendre la tècnica correcta dels cops i treballar la tàctica dels partits:

VOLS MÉS INFORMACIÓ?

Deixa’ns les teves dades i ben aviat ens posarem en contacte amb tu.

  Nom i cognoms

  Email

  Confirmar Email

  Telèfon

  El teu missatge

  INFORMACIÓ BÀSICA SOBRE PROTECCIÓ DE DADES. Responsable: CET10 (SPORTS & LEISURE MANAGEMENT, S.L.) Finalitats: a) Activitats comercials per a diferents mitjans i canals de comunicació d’iniciatives i serveis d'entitats CET10 i col·laboradors, b) Gestionar les sol·licituds relacionades amb qualsevol iniciativa d'entitats de CET10 i col·laboradors. Legitimació: Consentiment de l'interessat. Destinataris: Es preveu, si s'escau, la comunicació de les dades de l'interessat a l'entitat de CET10 responsable de l'activitat sol·licitada. Drets: Té dret a accedir, rectificar i suprimir les dades o oposar-se al tractament dels mateixos o a alguna de les finalitats, així com altres drets, com s'explica a la informació addicional. Informació addicional: Podeu consultar la informació addicional i detallada sobre Protecció de Dades al link de política de privacitat.

  • NIVELL 1: iniciació al pàdel. Treballem la tècnica bàsica de l’esport: cops bàsics i normativa específica. Es juga a pàdel puntualment.
  • NIVELL 2-3: es juguen partits de manera habitual o es procedeix d’algun esport de raqueta. Treballem la tècnica dels cops bàsics, les posicions en pista i els desplaçaments.
  • NIVELL 4: es juga a pàdel regularment i s’ha rebut classes. Treballem el perfeccionament dels cops bàsics, introducció de cops específics d’atac i defensa i situacions de joc reals.
  • NIVELL 5: es juga habitualment a pàdel. Treballem des del perfeccionament dels cops i desplaçaments millorant tàctica i estratègia en situació de partits.

  Inscripcions

  Es realitzaran de manera online en aquestes dates:

  • Període preferent de renovació per a actuals cursetistes: del 30 de maig al 15 de juny 2022.
  • Inscripcions obertes a tothom: a partir del 28 de juny del 2022.

  Les places són limitades. Per a qualsevol dubte, ens pots escriure al formulari d’aquesta pàgina.

  Les places són limitades. Per a qualsevol dubte ens pots escriure al formulari de a sota.

  VOLS MÉS INFORMACIÓ?

  Deixa’ns les teves dades i ben aviat ens posarem en contacte amb tu.

   Nom i cognoms

   Email

   Confirmar Email

   Telèfon

   El teu missatge

   INFORMACIÓ BÀSICA SOBRE PROTECCIÓ DE DADES. Responsable: CET10 (SPORTS & LEISURE MANAGEMENT, S.L.) Finalitats: a) Activitats comercials per a diferents mitjans i canals de comunicació d’iniciatives i serveis d'entitats CET10 i col·laboradors, b) Gestionar les sol·licituds relacionades amb qualsevol iniciativa d'entitats de CET10 i col·laboradors. Legitimació: Consentiment de l'interessat. Destinataris: Es preveu, si s'escau, la comunicació de les dades de l'interessat a l'entitat de CET10 responsable de l'activitat sol·licitada. Drets: Té dret a accedir, rectificar i suprimir les dades o oposar-se al tractament dels mateixos o a alguna de les finalitats, així com altres drets, com s'explica a la informació addicional. Informació addicional: Podeu consultar la informació addicional i detallada sobre Protecció de Dades al link de política de privacitat.

   Fes el pas i apunta’t als cursos de pàdel d’Artós Sports Club. Formaràs part d’una escola divertida, sociable i plena de valors!