Escola de futbol: futbol sala i futbol 3x3

Els teus fills somniem a ser grans jugadors de futbol com els seus ídols? Tots els esportistes tenen els seus inicis. Els dels teus petits poden començar a Artós Sports Club! A les nostres instal·lacions, disposem d’un camp de futbol sala i d’un camp de futbol 3×3 amb gespa de primera qualitat on podran, dia a dia, convertir-se en jugadors 10!

Temporada 2021-2022

Ara, l’escola de futbol arriba també a Sant Gervasi, a l’escola Poeta Foix, per oferir la metodologia d’Artós Sports Club a infants nascuts entre el 2010 i el 2015.

Escull la teva instal·lació!

Escola de futbol d'Artós Sports Club

Inscripcions obertes de manera online.

Escola de futbol de l'escola Poeta Foix

Escola de futbol d'Artós Sports Club

Inscripcions obertes de manera online.

Filosofia d'ensenyament

  • Som pioners a valorar l’esport com a eina educativa. Seguim un model pedagògic propi, amb programacions unificades i organitzades que descriuen l’itinerari de l’alumne i amb l’objectiu d’aprenentatge continu tant en valors com en habilitats esportives.
  • Fomentem el respecte a les regles, els companys/es i els adversaris/es.
  • Treballem les condicions físiques necessàries per a la pràctica del futbol, començant per les habilitats motrius bàsiques en els petits i avançant cap a habilitats motrius més específiques a mesura que els jugadors van creixent.
  • Traslladem els coneixements específics per a cada nivell amb grups segmentats per edats i amb entrenadors especialitzats.
Futbol Sala

Etapes

Adaptem els coneixements a cada nivell, amb grups segmentats segons edats.

Seguim la metodologia Smartfutsal, avalada per la Federació Catalana de Futbol, que cerca que els jugadors siguin competents a l’hora d’entendre la situació de joc a través d’experiències que relacionen els aprenentatges pràctics i els cognitius.

Escola de porters

Si tens clar que vols ser el porter del teu equip, et podràs entrenar de manera especialitzada amb nosaltres!

A Artós Sports club hem creat l’escola de futbol específica per a porters, on el grup d’alumnes és reduït per tal de poder donar-vos una atenció més personalitzada a cadascun de vosaltres.

Si tens ganes de jugar a futbol sala, forma part de la nostra escola!

Coneix els nostres entrenadors

Els entrenadors de futbol d’Artós Sports Club tenen els coneixements per formar a nens i nenes de totes les edats i nivells en la pràctica del futbol. Tant per a infants principiants que volen conèixer i divertir-se amb la pilota com per a nens i nenes que volen perfeccionar la tècnica i tàctica dins d’aquest esport.

entrenador escuela futbol artós

Sebastian

entrenador escuela futbol artós

Berenguer

entrenador escuela futbol artós

Ignasi

entrenador escuela futbol artós

Dani

entrenador escuela futbol artós

Pol

entrenador escuela futbol artós

Roger

entrenador escuela futbol artós

Sebastian

entrenador escuela futbol artós

Berenguer

entrenador escuela futbol artós

Ignasi

entrenador escuela futbol artós

Dani

entrenador escuela futbol artós

Pol

entrenador escuela futbol artós

Roger