Escola de futbol: uneix-te a Artós Sports Club, a Sarrià

Viu el millor futbol sala i 3x3

Prova la nostra gespa de primera qualitat i fes nous amics!

T'agradaria ser porter? Apunta't a la nostra escola!

Hem creat una nova escola específica per als porters. El grup de l’escola és reduït, de manera que el professor pot centrar-se d’una manera més personalitzada en cadascun dels seus alumnes. Inscripcions obertes.

Les sessions s’imparteixen els dilluns i dimecres de 18.15 a 19.15h i el preu és de 35,80€/mes

T’interessa? Envia’ns un correu a [email protected]

No t’ho perdis!

Etapes i metodologia

 • GRUP DE MENUTS I MENUDETS: NASCUTS ENTRE 2014-2015

 • Etapa enfocada al descobriment del futbol. Circuits psicomotrius, jocs adaptats i relacionats amb el futbol. A mesura que avancem, els jocs es compliquen i requereixen certes habilitats tècniques. (1 dia a la setmana).

 • GRUP D’INICIACIÓ I:  NASCUTS EN 2013

 • Etapa on ens iniciarem en tots els conceptes tècnics. La pilota és la protagonista de tots els entrenaments. Ens enriquirem de gestos i moviments tècnics que utilitzarem en properes etapes. 1 o 2 dies a la setmana.

 • GRUP D’INICIACIÓ II:  NASCUTS EN 2012

 • Etapa molt similar a l’anterior, on incrementem el ritme de partits per preparar-nos per l’etapa de competició. 1 o 2 dies a la setmana.

 • GRUP DE PRE-BENJAMÍ / BENJAMÍ: NASCUTS EN 2010-2011

 • Etapa on comença la competició. Enriquim als jugadors de conceptes tàctics per poder superar les dificultats que ens proposa el rival, sense deixar de banda la importància del treball tècnic individual. 2 dies a la setmana i competició els divendres.

 • GRUP DE PRE-ALEVÍ / ALEVÍ: NASCUTS EN 2008-2009

 • Etapa on pren importància el perfeccionament de tots els conceptes tècnics apressos anteriorment. Gran volum de conceptes tàctics que ens permetran evolucionar i conèixer altres punts d’aquest esport. 2 dies a la setmana i competició els divendres.

 • GRUP D’INFANTIL:  NASCUTS EN 2006-2007

 • Etapa on la importància la té la presa de decisions. Plantegem situacions que ens trobarem en els partits i quina és la millor manera de solucionar-les. Enriquir als jugadors en aquestes situacions els farà créixer exponencialment. 2 dies a la setmana i competició els divendres.

 • GRUP DE CADET: NASCUTS EN 2004-2005

 • Etapa on la preparació física comença a prendre importància. De la mà dels nostres tècnics, aprofita per posar-te a punt en aquest apartat i acaba de perfeccionar els conceptes tècnics i tàctics treballats. 2 dies a la setmana i competició els divendres.

Filosofia d'ensenyament

En CET10 som pioners a valorar l’esport com a eina educativa. Seguim un model pedagògic propi, una compilació de programacions unificades i organitzades que descriuen l’itinerari de l’alumne.

Escuela de futbol
 • Creem  jugadors que respecten les regles, els companys/as i els adversaris.

 • Millorem les condicions físiques necessàries per a la pràctica del futbol treballant habilitats motrius bàsiques i coordinatives en els petits, i qualitats físiques bàsiques en els grans.

 • De la mà de l’equip tècnic, el nostre objectiu és augmentar el nivell de coneixement de l’esport.

 • Oferim coneixements per a cada nivell, amb grups segmentats segons edats i amb entrenadors especialitzats.

 • Oferim una escola divertida i amb valors on els jugadors gaudeixen d’aquest esport apassionat alhora que aprenen.